Turystyka i noclegi

Wskazówki na udane wakacje z dziećmi w Bieszczadach

Kiedy słyszy się „Bieszczady” większość osób wyobraża sobie małą, drewnianą chatkę otoczoną przez przyrodę. Ten region Polski kojarzymy z ciszą, chodzeniem po trasach i błogim odpoczynkiem od hałasu miasta i codziennego pośpiechu. Tymczasem Bieszczady, oprócz pięknych widoków, oferują nam także dużo atrakcji historycznych. Zaskakują wielokulturowością i mają bogatą ofertę dla dzieci. Można się z nią zapoznać.

Wybierz odpowiedni nocleg.

Dobrym wyborem na nocleg dla bliskich z dziećmi są domki w Bieszczadach. Dużą korzyścią domków jest prywatność oraz intymność, dlatego cieszą się one coraz większą popularnością. Domki oprócz sypialni i łazienki posiadają również aneks kuchenny, dzięki czemu można przygotować dzieciom wykwintny posiłek w dowolnej chwili. Dodatkowo domki umiejscowione są przeważnie w wygodnej okolicy, dzięki czemu wyjdziemy na spacer z dziećmi. Najczęściej domki są także przyjazne zwierzętom, dzięki temu można wziąć na wczasy również ulubionego czworonoga. Wokół domku przeważnie znajduje się miejsce na rozpalenie grilla, wspólną zabawę z dziećmi lub po prostu na wypoczynek. Jeśli wybierzemy domek znajdujący się na obszarze ośrodka wypoczynkowego, będziemy mogli skorzystać z atrakcji dostępnych na jego obszarze, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. U osoby prywatnej często są ograniczone takie atrakcje.

W Bieszczadach oferują mnóstwo domków noclegowych dla turystów, dlatego biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, na pewno odnajdziesz dogodny nocleg dla siebie i rodziny, który zadowoli zarówno Ciebie, jak również dzieci.

https://domki.bieszczadomaniak.pl/ domki całoroczne z kominkiem.

Schronisko Chatka Puchatka

Najatrakcyjniejszym obiektem w Bieszczadach jest wspaniała Chatka Puchatka – schronisko położone na Połoninie Wetlińskiej. Prowadzi do niej kilkukilometrowy szlak, który powinni być w stanie wytrzymać mniej doświadczeni włóczykije. Popularne schronisko w 2022 zostało wyremontowane. Dlatego można oglądać już nowy, w pełni unowocześniony budynek. Po odpoczynku w Chatce Puchatka warto udać się w dalszą część trasy, w kierunku Połoniny Caryńskiej. Tu jednak należy liczyć się z dłuższą oraz bardziej wymagającą trasą, na którą należy się przygotować.

Bieszczady to jeszcze mało odwiedzany region Polski, dzięki czemu zaznamy tu spokoju oraz wolnego od wielkomiejskiego zgiełku. Chociaż baza noclegowa nie jest tak rozłożona bardzo dobrze, w miejscowościach wynajmiemy urocze domki. Bieszczady najbardziej atrakcyjne są w okresie letnim, dlatego o rezerwacji domku warto przemyśleć z wyprzedzeniem. Jeżeli interesują Cię tutejsze noclegi – Bieszczady oferują również prywatne stancje, jak i samodzielne domki.

Zapora w Solinie  i wyciąg kolejkowy.

Choć dla wielu ludzi Solina to już tradycyjne Bieszczady, będąc w okolicy zdecydowanie należy tutaj przyjechać. Modna zapora w Solinie sprawi wrażenie nad każdym, a szczególnie na najmłodszymi gośćmi. Obecnie istnieje tu również wyciąg kolejkowy, z którego rozwija się przepiękny i wspaniały widok na jezioro. Jeżeli chcecie dłużej pozostać nad zbiornikiem wodnym i wypocząć nad brzegiem jeziora warto przyjechać do Polańczyka i tam skorzystać z wodnych atrakcji.

Gdzie zacząć zwiedzanie.

Bieszczady to obszar w których zobaczyć można wiele pięknych strumyków czy leśnych terenów spacerowych. Bieszczadzki Park Narodowy swoją siedzibę ma w Ustrzykach Górnych, gdzie warto rozpocząć naszą wycieczkę. W Ustrzykach Dolnych koniecznie zawitajcie do Muzeum Przyrodniczego. W Bieszczadach jest wiele leśnych zwierząt, które nietrudno spotkać na górskich szlaku. Niemal wszędzie można zobaczyć ostrzeżenia przed niedźwiedziami, a także drapieżnikami, które są symbolem parku. Jeżeli jeszcze wam mało w Mucznem oczekuje na was Pokazowa Zagroda Żubrów.